03. Forta (SPRZEDANY)

imię Forta
wiek 2012
ojciec / ojciec matki Bolshoi I  Lascadell
płeć klacz
maść gniada

Forta to 4-letnia klacz, po ogierze Bolshoi, z matki po Lascadell. Forta to bardzo spokojny koń,  o niezwykle zrównoważonym charakterze. Jest bardzo łatwa w obsłudze i  chętnie się uczy.  Od jesieni 2015 roku pozostaje w treningu sportowym, rozpoczyna starty w skokach i WKKW, została zakwalifikowana do Mistrzostw Polski Koni 4-letnich w WKKW.

Ojcem Forty jest ogier Bolshoi. Hodowcą tego ogiera jest  Jan Greve, znany na całą Europę właściciel takich ogierów jak: Voltaire, Julio Mariner xx czy Guidam. Jan Greve jako pierwszy w Holandii użył w hodowli folbluta Favoritas xx, wspaniałego skoczka, który odnosił sukcesy na największych arenach na całym Świecie. Również strona żeńska rodowodu ogiera Bolshoi to same sławy, jak ogier Voltaire, który jest ojcem matki ogiera Bolshoi. Po stronie matki Forty, klaczy Forteca, również należy zwrócić uwagę na wspaniały rodowód:  Lascadell – Landgraf I – Ladykiller xx.

Forta to idealny koń dla osoby rozpoczynającej karierę jeździecką zarówno w skokach jak i WKKW.

 

Wyniki WKKW:

  • CNC L (100 cm) Baborowko 2016: 30 m. / pl. (D: 63,4 XC: 0/0 SJ: 0)

  • CNC L (100 cm) Racot 2016: 11 m. / pl.  (D: 56,3 XC: 0/0 SJ: 0)

  • MPMK 4-latki Strzegom 2016 13 m. / Polish Championships for Young Horses in Eventing (4-years) 13 pl: 29,6  pkt. / pts. (2,9 – D: 6,8 – XC: 12,5 – SJ: 7,4)

 

BOLSHOI I

FAVORITAS

REITAR

RUBILNIK

ROTONDA

FLANEL

LIPEZK

FAVORITKA

JELALEEN

VOLTAIRE

FURIOSO II

GOGO MOVE

NELAHELEEN

LUCKY BOY

DELALEEN

FORTECA

LASCADELL

LANDGRAF I

LADYKILLER

WARTHBURG

MAIRIKE

SACRAMENTO SONG

CORLINA

FIDELIA

LE VOLTAIRE

VOLTAIRE

FERIALIET

FREZARKA

ROTMISTRZ

FRASZKA