14. Juga ODKUPIONY

imię Juga
rasa małopolska (AA)
wiek 2013
ojciec / ojciec matki Huzar / Divisor xx
płeć klacz
maść skarogniada
wzrost 166 cm
cena (PLN) 48 000
uwagi Odkupiony przez właściciela

 

HUZAR JALIENNY xo ENNY xxoo
CALINE D xo
HUANITA TOLEDO xx
HERODIANA
JULITA DIVISOR xx REVLON BOY xx
DISCORSA
JUNONA ELSING oo
JUNA

 

Juga to 5-letnia, skarogniada klacz, rasy małopolskiej wyhodowana w Stadninie Koni Walewice. Klacz o bardzo eleganckiej, a zarazem mocnej budowie, charakteryzuje się elastycznym i wydajnym ruchem w trzech chodach.

 

Ojcem Jugi jest angloarabski ogier Huzar (o. Jalienny, m. Huanita/Toledo). Huzara cechuje znakomity, elastyczny i obszerny ruch oraz wielkie możliwości skokowe przy zachowaniu bardzo dobrej techniki. Jest ogierem poprawnego eksterieru i dużej urody. Zdobył tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski Młodych Koni zarówno w WKKW, jak i w skokach. W swojej karierze zajmował wiele wysokich lokat w międzynarodowych zawodach WKKW, a w 2015 roku wraz z Pawłem Warszawskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów WKKW. Po stronie żeńskiej Jugi należy zwrócić uwagę na takich reproduktorów pełnej krwi jak Divisor xx czy słynny Revlon Boy xx.

 

Juga rozpoczęła starty w konkurencji skoków przez przeszkody i WKKW. Jej pochodzenie i predyspozycje dają dużą nadzieję na rozwój dalszej kariery sportowej.