04. Lajolie 5

imię Lajolie 5
rasa Holsztyńska
wiek 2013
ojciec / ojciec matki Lyjanero / Quidam de Revel
płeć klacz
maść gniada
wzrost 169 cm

Lajolie 5 to 6-letnia klacz rasy holsztyńskiej. Lajolie 5 jest bardzo dobrze zbudowana, ma świetną technikę skoku i jest bezproblemowa w obsłudze zarówno w stajni jak i na zawodach.

Ojcem klaczy Lajolie 5 jest doskonały ogier Lyjanero, vice champion Korungu holsztyńskiego, syn Landosa l, z matki po Casall, który z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach (145 cm). Matką Lajolie 5 jest natomiast klacz Veronesse, która w swoim rodowodzie łączy wybitne linie ogierów Quidam de Revel i Carthago. Quidam de Revel zajął 4 m-ce podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie i niejednokrotnie wygrywał konkursy Grand Prix i Puchary Narodów na najwyższych rangą zawodach rozgrywanych na całym świecie. W 2003 i 2004 roku był uznany za najlepszego w światowym rankingu kryjących ogierów w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Carthago to natomiast wybitny reproduktor związku holsztyńskiego, który pozostawił wiele koni klasy Grand Prix i został mianowany na najlepszego konia sportowego drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Veronesse urodziła m.in. ogiera Classic Boy 24, który rywalizuje w konkursach międzynarodowych na poziomie 145 cm. Jej matka, klacz R-Coralle urodziła natomiast klacz Coralle 41 (starty w konkursach 150 cm).

Lajolie 5 jest w stałym treningu sportowym, ma na swoim koncie bezbłędne starty w rundach młodych koni (do 120 cm) w Niemczech oraz pierwsze starty w Polsce w konkursach do 120 cm. Lajolie 5 ze względu na swoje duże możliwości skokowe i bardzo zrównoważony charakter jest koniem przeznaczonym dla profesjonalisty do dużego sportu jak i dla osoby rozpoczynającej karierę jeździecką.

LYJANERO LANDOS LORD
UTA V
URZONA CASALL ASK
PIAVE III
VERONESS QUIDAM DE REVEL JALISCO B
DIRKA
R-CORALLE CARTHAGO
VERONA

 

Wyniki Skoki:

  • P 110 cm – Drzonków 06.2019 (4 m-ce/pl, 0 p.)
  • N 120 cm – Drzonków 06.2019 (6 m-ce/pl, 0 p.)