07. Ris De Talm

imię Ris De Talm
rasa Holsztyńska
wiek 2015
ojciec / ojciec matki Adagio De Talma / Carvallo
płeć wałach
maść gniady
wzrost 169 cm

Ris de Talm to 4-letni wałach rasy holsztyńskiej. Jest bardzo dobrze zbudowany, w eleganckim typie konia sportowego, ponadto jest obdarzony bardzo elastycznym ruchem w trzech chodach. Wykazuje bardzo duże możliwości skokowe, jest koniem jezdnym i bezproblemowym w obsłudze.

Ojcem wałacha Ris de Talm jest ogier rasy Selle Francais Adaggio de Talma, który zdobył tytuł wiceczempiona w grupie koni 3 letnich. Z kolei ojcem Adaggio de Talma jest Lamm de Fetan, który ma swoim koncie wiele wspaniałych wyników sportowych m.in. CHIO Aachen czy Global Champions Tour. Matka Addagio de Talma to klacz po słynnym ogierze Contender, który przez ostanie ćwierć wieku stał się prawdziwą wizytówką rasy holsztyńskiej. Był jednym z najchętniej używanych w rasie holsztyńskiej reproduktorów i pozostawił po sobie niemal dwieście uznanych klaczy i około czterdziestu uznanych ogierów. Po stronie żeńskiej w rodowodzie wałacha Ris de Talm należy zwrócić uwagę na reproduktora Carvallo, syna legendarnego ogiera Carthago Z.

Ris de Talm od początku sezonu z powodzeniem rozpoczął karierę w skokach przez przeszkody, notując bezbłędne przejazdy. Wykazuje ogromny potencjał skokowy co sprawia, że jest to koń z dużymi predyspozycjami do startów na najwyższym poziomie.

ADAGIO DE TALMA LAMM DE FETAN FERGAR MAIL
HARMONY DE FE
PEPITE DE TALMA CONTENDER
JOYEUSE
RAISA CARVALLO CARTHAGO
FLOWERSTAR
MALVE IV LINARO
FLOCKE II

 

Wyniki Skoki:

  • LL 90 cm- Dziembówko 08.2019  (2 m-ce/pl, 0 p.)
  • miniLL 60 cm - Damysławek 07.2019 (1 m-ce/pl, 0 p.)
  • LL 90 cm - Solec Kujawski 07.2019 (3 m-ce/pl, 0 p.)
  • LL 90 cm - Turzyn 05.2019 (28 m-ce/pl, 0 p.)