03. Summer M ODKUPIONY

imię Summer M
rasa polski koń szlachetny półkrwi (SP)
wiek 2014
ojciec / ojciec matki Cassilio / So In Love
płeć wałach
maść gniada
wzrost 167 cm
cena (PLN) 46 000
uwagi Odkupiony przez właściciela

 

CASSILIO CASSINI I CAPITOL I
WISMA
M-HERALDIK HERALDIK xx
ROULETTE
SOLEIL "M" SO IN LOVE SABLE ROSE (CALVADOS)
ITRAN
SOLINA LOMBARD
SORAJA

 

Summer M to 4-letni, gniady wałach rasy szlachetnej półkrwi. Cechują go wyjątkowe zdolności skokowe, w tym świetna elastyczność i technika skoku, dobry ruch i naturalna chęć do ruchu naprzód. Mimo młodego wieku to koń łagodny i zrównoważony, całkowicie bezproblemowy przy zabiegach pielęgnacyjnych oraz w transporcie.

Ojciec konia Summer M, Cassilio, pochodzi z holsztyńskiej rodziny, z której wywodzą się takie ogiery jak Carolus I i II, Clintissimo, Falkner i wybitny Cantaro/Soren v. Ronne. Cassilio w roku 2009 zwyciężył w finale MPMK w Łącku w kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej. W swojej późniejszej karierze skokowej doszedł do konkursów GP pod Maksymilianem Wechtą. Summer M to wnuk wybitnego holsztyńskiego ogiera Cassini I, który odnosił sukcesy w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Cassini I jest znany jako wybitny ojciec koni sportowych. Jest synem legendarnego ogiera Capitol, wywodzącego się z linii Cottage Son xx - ojca takich sław, jak: Carthago, Calato, Carolus I i II, Cento, Cardento czy C-Indoctro. Babka Summer M, M-Heraldik, jest córką pełnej krwi ogiera Heraldik, który był najczęściej używanym ogierem pełnej krwi w Niemczech. Pozostawił wiele bardzo dobrych koni sportowych. Matka ogiera Summer M, Soleil M, to córka ogiera KWPN So in Love, którego rodowód w pełni wywodzi się od francuskich koni Selle Francaise, wśród których dwukrotnie występuje słynny Ibrahim sf, ojciec tak znanych koni jak słynny Almé Z czy Double Espoir.

Summer M rozpoczął starty w zawodach i zdobył kwalifikacje do finału MPMK 4 letnich w WKKW. To koń o wyjątkowym rodowodzie, w którym znajdujemy połączenie wybitnych europejskich linii koni skokowych i ujeżdżeniowych oraz wysoki dolew pełnej krwi angielskiej co czyni z niego konia z doskonałym potencjałem do użytkowania w dyscyplinie WKKW.

Wyniki WKKW:

  • CNC L – 100 cm – Bogusławice 08.2018 – 19m. (D:38,6 XC:0/0,4 SJ:4)
  • CNC LL – 90 cm – Racot 05.2018 – 10m. (D:35,3 XC:0/0 SJ:0)
  • CNC LL – 90 cm – Moszna 04.2018 – 5m. (D:31,9 XC:0/0 SJ:4)