Sukces Baborówko Horse Auctions - Foals Edition 2021

Wczoraj wieczorem zakończyła się pierwsza edycja aukcja źrebiąt online -  Baborówko Horse Auctions - Foals Edition 2021 organizowana przez Baborówko. W kolekcji znalazło się 18 źrebiąt, dwa mrożone zarodki i jedna ciąża.

 Najdroższym źrebięciem okazał się lot nr 12 ogierek Crazy In Love (Comme Il Faut x Casall) wyhodowany przez Marka Wąsiewicza (Stajnia Nowolipsk). Syn znakomitego skoczka, którego oficjalne pożegnanie ze sportem odbyło się w weekend podczas Mistrzostw Europy w Riesenbeck, osiągnął cenę 12 000 euro i wyjedzie do Francji. Babka ogierka to siostra aż dwóch koni startujących na poziomie 160 cm. Z tej samej rodziny żeńskiej wywodził się również Castello, na którym Aleksandra Lusina-Gołaś wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorów. Drugą cenę 9500 euro uzyskano za ciąże po ogierze Baloubet du Rouet, pochodzącą od wnuczki pełnej siostry ogiera Kashmir van Schuttershof.  Wspomniany ogier to ojciec dwóch złotych medalistów IO Tokio 2020 - wał. All In i klaczy Indiana. Trzecią cenę aukcji uzyskał inny z koni hodowli Marka Wąsiewicza, klaczka Only Diamond (Emerald x Diarado), wylicytowana przez klienta ze Szwajcarii za 9250 euro.

 Łącznie sprzedano 15 źrebiąt, dwa mrożone zarodki za łączną kwotę 133 000 euro i ciążę uzyskując średnią prawie 7400 euro, a w aukcji uczestniczyło blisko 100 klientów z całej Europy. Sprzedane konie znalazły nowe domy w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech i w Polsce.

 Gratulujemy serdecznie wszystkim hodowcom i kupującym.