Aukcja koni Baborówko Horse Sale Show po raz czwarty

W ostatni weekend września w Baborówku po raz czwarty odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Organizatorzy właśnie rozpoczęli selekcję koni. Licytacja odbędzie się 28 września podczas Baborówko Horse Sale Show.

Podobnie jak w latach poprzednich do aukcji przyjmowane będą konie w wieku minimum 4 lat z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW. Wszystkie zaakceptowane konie zostaną objęte pakietem badań przeprowadzonych przez lekarzy weterynarii z kliniki EQUI VET SERWIS Dr Maciej Przewoźny. Badania będą obejmować m.in. zdjęcia RTG, endoskopię i szczegółowe badanie klininiczne. Przyjęte na aukcję konie w dniu 20 sierpnia wezmą udział w sesji fotograficznej i video, która odbędzie się w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Efekty sesji w postaci zdjęć i profesjonalnych nagrań video będą szeroko prezentowane w polskich i zagranicznych mediach jeździeckich oraz w kanałach promocyjnych aukcji Baborówko Horse Sale Show.

Sprzedający mogą skorzystać z pakietu usług, które pomogą w przygotowaniu koni do sprzedaży. Wśród nich jest wsparcie w zakresie m.in.: prezentacji koni, ubezpieczenia wierzchowców finalizacji transakcji. Konie przed aukcją mogą także trafić do treningu sportowego prowadzonego przez zespół jeźdźców pod okiem czołowego polskiego WKKW-isty – Pawła Warszawskiego.

Podstawowa opłata aukcyjna, która wynosi 1.800 zł brutto oprócz kosztów badań weterynaryjnych, zawiera koszty sesji zdjęciowej i video oraz boks w stajni aukcyjnej. Sprzedający zapłaci prowizję w wysokości 9% netto + VAT od wylicytowanej kwoty wyłącznie w przypadku sfinalizowana transakcji sprzedaży.

Konie do aukcji należy zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Baborówko Horse Sale Show (www.bhss.baborowko.pl). Termin zgłoszeń mija 16 sierpnia 2019 roku.

W ramach Baborówko Horse Sale Show rozgrywane są międzynarodowe zawody WKKW na poziomie CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-S. Podczas wydarzenia odbędzie się także finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w dniach od 27 do 29 września. Aukcja koni odbędzie się w sobotę, 28 września.