01. Florentina (SPRZEDANY)

imię Florentina
wiek 2008
ojciec / ojciec matki Izaurus  / Contender Son
płeć klacz
maść gniada

<p

Florentina to 8-letnia klacz po ogierze Izaurus, z matki po Contender Son. Jest obdarzona niezwykle efektownym ruchem, w szczególności w kłusie i w galopie, dzięki czemu otrzymuje bardzo dobre oceny w próbie ujeżdżenia. Florentina regularnie startuje w krajowych konkursach WKKW, osiągając bardzo dobre rezultaty. Obecnie rozpoczyna starty na poziomie 1*, a w ostatnich zawodach CNC1* w Racocie zajęła 3 lokatę.

Ojcem Florentiny jest Izaurus, po ogierze Contender Son z matki po Huncwot xx. W linii męskiej Izaurusa odnaleźć można tak wybitne ogiery jak Contender, Calypso II, Cor de la Bryere oraz Capitol I. Izaurus zajmował w swojej karierze czołowe lokaty w Mistrzostwach Polski Młodych Koni WKKW, a także wysokie miejsce w zawodach międzynarodowych WKKW, pozostawił grupę potomstwa, która z powodzeniem rywalizuje w skokach i WKKW. Warto zwrócić uwagę na rzadko spotykany na tym poziomie imbred na ogiera Contender Son, bowiem matka Florentiny – Florencja jest córką tego holsztyńskiego reproduktora.

Biorąc pod uwagę  dzielność i odwagę w próbie terenowej, a także wspaniały ruch, Florentina to koń z bardzo dużym potencjałem do WKKW. 

 

Wyniki WKKW:

  • CNC L (100 cm) Jaroszówka 2015: 1 m. / pl. (D: 48,4 XC: 0/0 SJ: 0)

  • CNC L (100 cm) Baborówko  2015: 8 m. / pl. (D:50,5 XC:0/0,8 SJ: 4)

  • CNC L (100 cm) Jaroszówka  2016: 10 m. / pl. (D:57,3 XC:0/0 SJ:0)

  • CNC 1* Racot 2016: 3 m. / pl. (D:41,4 XC:0/0 SJ: 8)

 

IZAURUS

CONTENDER SON

CONTENDER

CALYPSO II

GOFINE

ULARA

CAPITOL I

JULIANE I

IZUNA

HUNCWOT

CONOR PASS

HUANITA

IZARIA

WIELAND

IZARA

FLORENCJA

CONTENDER SON

CONTENDER

CALYPSO II

GOFINE

ULARA

CAPITOL I

JULIANE I

FLAWA

ISLAND

KADYKS

ISLANDIA

FLOTA

LORISON

FRYZA