19 sierpnia podczas aukcji w formule onlive - na żywo w Baborówku i online na wspomnianej platformie, odbędzie się licytacja piętnastu niezwykle obiecujących źrebiąt skokowych. Piętnaście szans na zakup przyszłej gwiazdy sportu i hodowli.

W tym roku postawiliśmy na sprawdzone marki i tak w naszej kolekcji znaleźli się synowie i córki takich ogierów jak Argentinus, Baltic VDL, Chacfly PS, Comilfo Plus Z, Conthargos, Emerald, Hickstead White, Ogano, Verdi czy Vingino - opowiada o kolekcji Henryk Święcicki, dyrektor Baborówko Foal Auction. Jestem niezmiernie dumny, że cała kolekcja jest złożona ze źrebiąt o nienagannym pokroju, w nowoczesnym typie i z bardzo dobrym ruchem. Wszystkie oferowane źrebięta nie tylko znakomicie się prezentują, ale również są spokrewnione z końmi poziomu 1.60 m.

Po raz pierwszy licytacja odbędzie się w formule hybrydowej. Aukcja będzie częścią prestiżowych, zawodów jeździeckich Baborówko Jumping Show. W ten sposób źrebięta polskich hodowców będą miały okazję zaprezentować się przed międzynarodową publicznością.